PL
Zdrowie to największy dar życia

Choroby Sutka

Według statystyk, co dziewiąta kobieta w Europie zachoruje na złośliwy nowotwór piersi. W związku z tym, regularne badanie piersi jest ważną częścią wizyty u ginekologa.

Do diagnostyki chorób sutka należy dokładne badanie palpacyjne oraz obrazowanie piersi przy pomocy mammografii i USG. USG piersi zalecane jest u kobiet powyżej 25 roku życia i powinno być wykonywane 1-2 razy w ciągu roku. Badanie piersi przeprowadzane jest za pomocą specjalnie do tego celu przeznaczonej głowicy ultrasonograficznej. W klinice Femina wykonujemy biopsje guzków (pobranie tkanki) z weryfikacją histopatologiczną, punkcje (nakłucie) cyst z badaniem cytologicznym oraz zabiegi inwazyjne piersi (patrz niżej)

Zespół onkologiczny oferuje pacjentkom następujące operacje gruczołów sutkowych, zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym:

  • usuwanie guzków niezłośliwych typu gruczolako-włókniaków,
  • usuwanie guzów złośliwych bez usuwania piersi (resekcja kwadrantowa) z węzłem wartowniczym bądz węzłami pachowymi,  
  • usuwanie guzów złośliwych poprzez mastektomię całkowitą (usunięcie piersi) z węzłem wartowniczym bądz węzłami pachowymi,  
  • podskórna mastektomia z rekostrukcją piersi (możliwe jest również przeprowadzenie badania genetycznego BRCA).

 

 Cennik:

- Badanie palpacyjne z USG piersi          100 zł

- Mammografia piersi                                 150 zł

- Badanie USG piersi, biopsja piersi
  z weryfikacją histopatologiczną           350 zł

- Badanie USG piersi, biopsja cysty z    
  badaniem cytologicznym                       250 zł

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij