PL
Aby piękno ciała ludzkiego widoczne był dla wszyskich

Modelowanie ciała

LIPOSUKCJA

Liposukcji to powszechnie na całym świecie znana metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Celem liposukcji jest optymalizacja konturów ciała  m.in. ud, brzucha, talii, ramion lub łydek. Uzyskany liposukcją tłuszcz może być wykorzystywany do lipofilingu czyli przeszczepu w inne miejsce. Tkanka tłuszczowa przed reimplantacją poddana jest odpowiedniej obróbce i wraz z komórkami macierzystymi wykorzystana jest do wypełnienia głębszych zmarszczek, modelowania twarzy, przywracania pierwotnej objętości skóry w okolicach policzków i doliny łez oraz do modelowania wybranych partii ciała np. powiększanie biustu lub modelowanie pośladków. 

LIPOLIZA

Lipoliza to zabieg nieoperacyjny polegający na wstrzykiwaniu za pomocą cienkiej igły roztworu lipolitycznego w miejsce nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Substancja składająca się z mieszanki fosfatydylocholiny i deoksycholatu rozpuszcza scianę komórek tłuszczowych. Szczególnie wskazana jest lipoliza w obrebie tkanki tłuszczowej takich regionów ciała, które mimo diety i intensywnego sportu nie uległy zmniejszeniu.
Pracownicy klinki Femina prowadzą również szkolenia dla lekarzy w dziedzinie zastosowania lipolizy. Ponieważ leczenie metodą lipolizy jest indywidualne, zapraszamy na wizytę w naszej klinice.

KOREKTA RAMION I UD

Z wiekiem skóra traci swoją elastyczności. W przypadku dodatkowej utraty masy ciała na po radykalnej diecie bądz operacji zmniejszania żołądka (operacji bariatrycznych) pacjenci często cierpią na skutki uboczne w postaci nadmiaru tkanki skórnej. Taki nadmiar widoczny jest w obrebie ramion, ud, piersi, pośladków i talii. W przypadku operacji ramion i ud klinika Femina oferuje pacjentkom przeprowadzenie liposukcje wraz z liftingiem uzyskując w ten sposób lepszy efekt estetyczny.

ABDOMINOPLASTYKA

Po operacji bariatrycznej typu zmniejszanie żoladka lub po ciąży często pozostaje nadmiar tkanki tłuszczowej i skóry w obrębie dolnej częsci powłok brzusznych (często poniżej blizny po cięciu cesarskim). W przypadkach subtelnego nadmiaru tkanki można przeprowadzić lipolizę. Gdy nadmiar jest znaczny konieczne jest przeprowadzenie abdominoplastyki. Blizna po takim zabiegu zlokalizowana jest w obrębie regionu bikini. Poprzez tą operację możliwe jest rownież leczenie rozstępu mieśnia prostego brzucha bądź przepukliny pępkowej. Dla uzyskania jak najlepszego efektu kosmetycznego zabieg abdominoplastyki przeprowadzany jest wraz z liposukcją talii.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij