PL
Dobre miejsce by przyjść na świat

Poród siłami natury

Sale porodowe szpitala Femina w krakowie wyposażone są w komfortowe łóżka porodowe firmy Vivipar umożliwiające poród w każdej pozycji. Rodzące mają również do dyspozycji fotel, piłkę, specjalne uchwyty wspomagające poród. Wyposażenie sal umożliwia spontaniczne zachowanie się rodzącej i pozwala na przybieranie najbardziej dogodnej dla niej pozycji porodowej. Przy każdej sali porodowej zlokalizowana jest eksluzywna niekrępująca łazienka z prysznicem i bidetem. 

 

 

 

BEZPIECZEŃSTWO MAMY I DZIECKA

Aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo kobiety rodzącej i noworodka każda sala porodowa jest wyposażona w systemem monitorowania parametrów życiowych jak EKG, SO2, ciśnieniomierze, jak również umożliwia   śródporodowe monitorowaniem akcji serca płodu (ASP) w systemie telemetrycznym. Lokalizacja paneli nad łóżkami porodowymi zapewnia stały dostęp do gazów medycznych co zwiększa bezpieczeństwo porodu. Pomiędzy salami znajduje się sala neonatologiczna resuscytacyjna z inkubatorem i jednostką reanimacyjną firmy Draeger z aparatem Neopuff wspomagający oddech noworodka w przypadku trudności adaptacyjnych. Dyżurka personelu bloku porodowego znajduje przy salach porodowych, co umożliwa szybką interwencje w przypadku zagrożenia rodzącej czy noworodka.

 

 

NEONATOLOGIA w szpitalu Femina (Kraków)

Szpital Femina posiada oddział neonatologiczny wyposażone w nowoczesne inkubatory firmy Draeger, aparaty do fototerapii nadzorowane przez lekarzy specjalistów neonatologów. Na oddziale neonatologicznym zlokalizowany jest punkt do karmienia piersią wyposażony w dwa laktatory firmy Medela Symphony. Stosują one technologię 2-Phase Expression naśladującą naturalny dla dziecka rytm ssania, co pozwala odciągać więcej pokarmu w krótszym czasie.

 

 

 

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij