PL
Zdrowie to największy dar życia

Uroginekologia

 

Około 8 milionów kobiet w Polsce cierpi z powodu obniżenia narządów rodnych lub nietrzymania moczu. Ryzyko wzrasta wraz z wiekiem, schorzenie może jednak również pojawić się u młodych kobiet. Pacjentki odczuwają mocny dyskomfort ale, ponieważ jest to temat wstydliwy, rzadko zgłaszają się do swojego lekarza. Klinika Femina oferuje pełną diagnostykę i terapie nietrzymania moczu.

Szpital Femina wyposażony jest w stanowisko urodynamiczne (Newton) umożliwiające precyzyjne mierzenie ciśnienia w pęcherzu moczowym i cewce moczowej. Takie badanie ułatwia zrozumienie przyczyny nietrzymania moczu i dzięki temu, podjęcie optymalnej terapii.

W niektórych przypadkach (nietrzymanie moczu wyższego stopnia), konieczne jest operacyjne założenie luźnej taśmy pod cewką moczową (TVT Tension free Tape). Zabieg ten, również jest przeprowadzany w klinice Femina.

W przypadku obniżenia narządów rodnych, leczenie polega na operacji waginalnej (podnoszenie pęcherza moczowego - plastyka przednia) lub na usuwaniu uchyłka odbytnicy (plastyka tylna). Zabieg może być uzupełniony o zwężenie ujścia do pochwy (perineoplastyka) w celu ulepszenia doznań podczas stosunku seksualnego.

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij